Hastane Otomasyon Siztemine Barkod Desteği Eklenmiştir.

BARKOD UYGULAMALARI
İşlemlerin daha hızlı gerçekleştirilmesi ve kullanıcı hatalarının minimuma indirilmesi amacı ile barkod uygulamaları programımıza ilave edilmiştir.
Barkod basımı için kullanılacak formlar tasarlanırken esnek olarak tüm hasta bilgileri kullanılabilmekte ve yapılan her kaydın barkodu ile dökülmesi sağlanmaktadır.
Kullanım Alanları:

  • Kart basım yazıcısı kullanarak devamlı hastalar için otomasyondan hasta kartı basılabilecektir. Bu kart ile hastanın sistemdeki tanımlaması kullanıcı hatasına izin vermeden çağrılabilecek ve hastaya yapılan işlemlerde hasta için belirlenmiş indirimler uygulanabilecektir.Aynı yöntemle muhasebe departmanına borcunu ödemek için giden hasta , kartı ile ödemesini hızlı ve güvenli olarak yapabilecektir.

  • Vezne hastanın kabulünü kaydedip barkodlu dökümü etiket yazıcısından çıkartarak hasta dosyasına yapıştırdığında , hasta bu dosya ile hangi birime giderse gitsin listelere gerek kalmadan barkod okuyucu ile bilgileri çağrılabilecektir . Böylece tetkik , hizmet , stok girişi yapılırken hastanın adının yanlış anlaşılması ile hasta kaydının bulunamaması durumu yaşanmayacaktır.

  • Hasta çağrıldıktan sonra örneği ekte verilmiş olan barkodlu listelerden doktorun işaretlemiş olduğu işlem ve kullanılacak ilaçlar barkod okuyucu ile okutularak hasta dosyasına otomatik işlenebileceklerdir.

  • Hastaya uygulanacak tetkiklerin dökümleri barkod yazıcıdan dökülerek , alınan örneklerin kaplarına veya yine dosyasına (röntgen veya ultrason yapılacaksa) yapıştırılabilecektir. Böylece alınan örneklerin karışması önlenmiş olacaktır .

  • Tetkik biriminde örneklerin incelenmesi tamamlandığında Sonuç formu girişinde yine barkod okuyucu ile kaplardaki barkodlar okutularak uyulanan tetkikler çağrılabilecek ve sonuçları girilebilecektir.


[Ana Sayfa]